" Hidas suronvuokrsuspiste.saatiin isompi auto kun oli varattu. Irlannissa kapeat tiet joten tarkoituksella varattu pieni ketterä auto. Heti Lähtiessä auto ilmoitti tarkista rengaspaineet. Palattiin takaisin että onko renkaassa jotain vikaa. Sama ilmoitus taas seuraavana aamuna. 5 päivänä auto ilmoitti lisää moottoriöljyä. Auto kulki ihan minimi öljyllä ei kiva. Jotenkin ajattelis että kun vuokraa auton jolla ajettu noin 25000 km niin olis huoleton ja voi vaan ajaa. Kuitenkin ostettu öljy hyvitettiin.muuten siisti auto mut vähän iso. "
" Varattu pieni auto (tarkoituksella ketterä ajaa kapeilla teillä) ja saatiin huomattavasti isompi (selkeästi haastavampi kapeilla teillä) lähtiessä ilmoitti rengaspaineet tarkistettava ja resetoitava ilmoituksen. Ajettiin takaisin ja sanoivat että nyt resetoitu. Ilmoitti saman asian taas seuraavana päivänä joten itse resetoitiin. Vuokraus 11pv kun 5 päivä niin auto ilmoitti lisää moottoriöljyä. Löydettiin bensa-asema onneks nopeasti ja avulias nuori henkilö.auto kulki ihan todella vähällä öljyllä, ei kiva. Taas vikana päivänä ilmoitus tarkista rengaspaineet. Jotenkin olettais että kun vuokraa auton jolla ajettu vain 25000 km että on huoleton ajaa. Muuten siisti auto. "
Vastinetta rahalle: 8 Tehokkuus paikan päällä: 6 Palautuksen tehokkuus: 8 Auton kunto: 6
" Autolla oli paljon ajettu erittäin kolhittu jasisämatot rikki "
" Paljon ajettu "
Vastinetta rahalle: 7 Tehokkuus paikan päällä: 8 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 6
" Ok "
" Hyvin meni "
Vastinetta rahalle: 8 Tehokkuus paikan päällä: 8 Palautuksen tehokkuus: 9 Auton kunto: 9
" Hyvin toimii, mutta nykyisin omavastuun poisto on hävinnyt. "
" Sixt hoiti vuokrauksen ja palautuksen erinomaisesti. Vaihtoi auton toivomukseni mukaan parempaan ja lisähinta oli kohtuullinen. "
Vastinetta rahalle: 8 Tehokkuus paikan päällä: 10 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 10
" Ei moittimista. "
" Ei moittimista. "
Vastinetta rahalle: 10 Tehokkuus paikan päällä: 9 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 10
" Auto Europan kautta vuokraus tuli edullisemmaksi kuin suoraa. Tosin omavastuun hyvitystä emme onneksi päässeet testaamaan. "
" Sekä auton nouto että palautus sujuivat ongelmitta. Autonkin oli uudehko hybridi vaikka varaus oli bensiinimallille. "
Vastinetta rahalle: 10 Tehokkuus paikan päällä: 10 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 10
" Toimi hyvin "
" Siisti auto, hiukan odottelua lentoasemalla "
Vastinetta rahalle: 9 Tehokkuus paikan päällä: 10 Palautuksen tehokkuus: 8 Auton kunto: 10
" Joustava ja nopea palvelu "
" Kaikki sujui hyvin "
Vastinetta rahalle: 8 Tehokkuus paikan päällä: 9 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 10
" Helppo ja hyvä palvelu! Jopa reklamaatio tilanteissa@ "
" Nopea palvelu. Auto Ok. Palautus tehokas, samalla todettiin palautus kunto, joka oli moitteeton. Ei lisälaskuja. Bussikuljetus palautuspisteestä nopea ja tehokas lentoasemalle. 100 % Suoritus! "
Vastinetta rahalle: 10 Tehokkuus paikan päällä: 10 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 10
" Helppoa asioida. "
" Noutaessa autoa aikaisin aamulla, ei lainkaan jonoa. Ystävällinen ja tehokas palvelu muutamissa minuuteissa. Autokin ok mutta ranskalainen jousitus ei ehkä mukavin irlantilaisille country roadeille. "
Vastinetta rahalle: 10 Tehokkuus paikan päällä: 10 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 8
" Helppo ja selkeä nettivuokraus "
" Järjestelmien kanssa oli häikkää mikä viivytti auton saamista. Odotuksesta kuitenkin hyvitykseksi saimme navigaattorin käyttöömme. Muutoin kokemus ok. "
Vastinetta rahalle: 8 Tehokkuus paikan päällä: 8 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 9
" Rehellisesti kertomalla paikalliset maksut ja niiden suorittamiset antaisi luotettavan kuvan niin Autoeuropesta kuin heidän käyttämästään yhteistyökumppanista! VAI MITÄ?? Jos AutoEuropen yhteistyökumppani tahallisesti pimittämällä kerää tuplamaksut niin sehän romuttaa AutoEuropen luotettavuutta ! "
" They forgot to tell me the M50 tolls and how to pay them, I followed the local orders: pay directly to the M50- company by eflow.ie Thus I payed everything twice!!! The SIXT/Flizzr got extra money when they "forgot" to tell this "
Vastinetta rahalle: 8 Tehokkuus paikan päällä: 9 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 10
" Auto Europen kanssa ei ollut niinkään ongelmia, mutta FLIZZR vuokraamoa en voi suositella. "
" We got totally different car that we booked. Customer service people didnt really help us. They thought more about the money that they can get and didnt help the customer to get a good deal. "
Vastinetta rahalle: 4 Tehokkuus paikan päällä: 4 Palautuksen tehokkuus: 9 Auton kunto: 9
" Homma toimi hyvin "
" Nopeaa ja sujuvaa vuokraus, vain ohjaus auton sijaintipaikalle epämääräinen "
Vastinetta rahalle: 8 Tehokkuus paikan päällä: 9 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 10
" ok "
" ok "
Vastinetta rahalle: 10 Tehokkuus paikan päällä: 9 Palautuksen tehokkuus: 9 Auton kunto: 10
" Vielä kaksi viikkoa palautuksen jälkeen luottokortilla on 2200 € varaus rangaistuksena siitä, että en maksanut omavastuun poistosta. Varaus on maksettu etukäteen, palautuksessa ei ongelemia. Tämä on tietenkin osa business-mallia ja siihen ei varsinaisesti asiakaspalvelu kuulu..... "
" Vielä kaksi viikkoa palautuksen jälkeen luottokortilla on 2200 € varaus rangaistuksena siitä, että en maksanut omavastuun poistosta. Varaus on maksettu etukäteen, palautuksessa ei ongelemia. Tämä on tietenkin osa business-mallia ja siihen ei varsinaisesti asiakaspalvelu kuulu..... "
Vastinetta rahalle: 9 Tehokkuus paikan päällä: 8 Palautuksen tehokkuus: 9 Auton kunto: 7
" Milloin saan luottokortiltani varatun 1500€ takaisin?? "
" Helppo ja edullinen. "
Vastinetta rahalle: 10 Tehokkuus paikan päällä: 9 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 10
" Helppo, kustannustehokas varaus. "
" Hidas asiakaspalvelu terminaalissa. Shuttle bus vuokrausalueelle, jossa toinen toimisto. Hyvä uusi auto, vähän likainen ja kolhittu. Sain manuaalin tilalle automaatin. Navigaattori oli poistettu käytöstä kun en siitä maksanut. Adblue loppui kesken ajon ja jouduin ostamaan sitä omilla rahoilla ja tekemään hyvityspyynnön asiakaspalveluun "
" Selvästi se, joutuuko lentoasemalla käyttämään shuttle bussia auton noutamisessa. Sillä ei ole merkitystä vuokraamon palvelutiski on terminaalissa. "
" Deposit varaus autosta oli luottokortilla vielä viikko auton palauttamisen jälkeen! "
" Olen käyttänyt usein ja aina ollut tyytyväinen. "
" Vuokratessa tarjosivat heidän tarjoustaan - polttoaine 0,99Eur per litra (normaalisti Irlannissa 1,2-1,25Eur). Kysyin tuolloin, että mikä juju tuossa tarjouksessa on, ja vastasivat sen olevan vain "extra etu heidän asiakkailleen", koska saavat ostettua polttoainetta halvemmalla". Jälkikäteen kävi ilmi, että laskuttivat suuremman litramäärän kuin auton polttoainetankin tilavuus on, ja mainittu hinta oli veroton hinta (kaikki huoltoasemat ilmoittavat verollista hintaa). Saatiin ajettua tankki melko kuiviin, joten rahallisesti tappio jäi sangen pieneksi. Tarjouksen viestinnästä jäi kuitenkin huijattu olo, joten en tule Thriftyä käyttämään enää koskaan. "
" Ajattelin että auto ilman muuta tankataan siinä palautuspisteellä tappiin, mutta vastaanottaja katsdoi pahasti, kun emme olleet tankanneet. Tankkauspiste olisi hyvä olla ennen luovutuspistettä. "
" Lopputankkaus luovutuspisteessä! "
" homaa toimii "
" Nopea, sujuva ja kohtelias palvelu. Auto oli erittäin hyvä. "
" Mielellään tieto siitä , onko auto saatavissa suoraan lentokentältä vai onko siinä mahdollisesti joku kuljetus auton vuokrauspaikalle. "
" In our booking confirmation we had a car with 4 doors. We got a car with 2 doors (Fiat 500). However, we were happy with the car otherwise and since we were traveling just the two of us, it was not a problem with 2 doors. Therefore we did not complain to Thrifty. "
" We had to queue about one hour to get the car. It was Friday evening 6th of May, about 7 pm. "
" joillain yhtiöillä kestää liian kauan ennen kuin vapauttavat luottokortilta takuusumman auton palautuksen jälkeen.siihen parannusta. "
" KAIKKI toimi tosi kätevästi ja nopeasti.henkilökunta oli osaavaa,hauskaa ja auttavaista.isot kiitokset.varaus luottokortilta vapautui nopeasti auton palautuksen jälkeen.auton palautuksessa sijainti erinomainen,helppo ajaa paikalle "
" Paikallinen Sixt autovuokraamo yritti myydä meille vakuutuksen omavastuun poistoa vaikka olimme sen jo ostaneet AutoEuropelta. Menettelytapa tuntui oudolta?!? Oli hyvä, että AutoEurope oli ohjeistanut meitä asian suhteen etukäteen omissa ohjeissaan, mutta kaksinkertainen vakuutusten myynti pitäisi saada eliminoitua AutoEuropen ja Sixt:n välisessä toimeksiantosopimuksessa. "
" Paikallinen Sixt autovuokraamo yritti myydä meille vakuutuksen omavastuun poistoa vaikka olimme sen jo ostaneet AutoEuropelta. Menettelytapa tuntui oudolta?!? Muuten vuokrausfirman asiakaspalvelu ja tuote oli loistava. "
" Kaikki toimi hienosti. "
" Kun auto luovutetaan olisi hyvä katsoa asiakkaan kanssa yhdessä auton mahdolliset huomautukset (esim. lommot, naarmut ym.) ennen kuin asiakas ottaa auton käyttöön. "
" Hienosti toimi ! Loma onnistui erittäin mukavasti ja mutkattomasti. Suosittelen teitä lämpimästi ja tulen asioimaan teidän kanssanne mieluusti. T.Hans ja Katri "