" Erittäin hyvä kokemus "
" Erittäin hyvä kokemus "
Vastinetta rahalle: 10 Tehokkuus paikan päällä: 10 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 10
" Hyvät autot! "
" Hyvä palvelu varausvaiheessa. "
Vastinetta rahalle: 10 Tehokkuus paikan päällä: 10 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 10
" Vuosien varaushistoria, enkä käytä muita. "
" Sujuvaa ja vaivatonta "
Vastinetta rahalle: 10 Tehokkuus paikan päällä: 10 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 10
" Helppo ja nopea "
" Erittäin hyvä "
Vastinetta rahalle: 10 Tehokkuus paikan päällä: 10 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 10
" q "
" q "
Vastinetta rahalle: 9 Tehokkuus paikan päällä: 9 Palautuksen tehokkuus: 9 Auton kunto: 9
" ok "
" Kilometriraja tuli täytenä yllätyksenä ja sen seurauksena vuokrauksen hinta tuplaantui. Ei enää ikinä Keddyä. "
Vastinetta rahalle: 1 Tehokkuus paikan päällä: 10 Palautuksen tehokkuus: 7 Auton kunto: 10
" Varausvahvistuksessa ei kerrottu, missä tarkalleen asioidaan. Ei kerrottu myöskään, mistä firmasta auto oli vuokrattu. Jos en itse olisi muistanut sitä, olisin ollut liemessä. "
" Bueno "
Vastinetta rahalle: 10 Tehokkuus paikan päällä: 8 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 10
" Helppo verrata hintoja ja löytää sopiva vaihtoehto "
" Kaikki sujui niinkuin piti ja vielä nopeasti. "
Vastinetta rahalle: 10 Tehokkuus paikan päällä: 10 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 9
" - "
" - "
Vastinetta rahalle: 10 Tehokkuus paikan päällä: 10 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 10
" - "
" Auton noutamiseen liittyvät ohjeet olivat puutteelliset, missään ei lukenut että auton pystyi noutamaan vapaavalintaisesta vuokraamosta. "
Vastinetta rahalle: 9 Tehokkuus paikan päällä: 7 Palautuksen tehokkuus: 9 Auton kunto: 9
" Sujuvaa toimintaa "
" Sujuvaa toimintaa "
Vastinetta rahalle: 10 Tehokkuus paikan päällä: 10 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 10
" Sopimuksessa mainittu hinta (37.20eur) lisäkuljettajasta oli vanhentunut ja keddy pyysi korkeamman hinnan ( 54.01eur) Auto europen tulisi korvata erotus. Tämä on periaatekysymys, koska sopimustietonne eivät ole ajan tasalla. Lisävakuutusta ottaessa auto europen sivulla ei mainittu sen olevan ulkopuoliselta palveluntarjojalta, tämä selvisi vasta autoa noudettaessa. "
" - "
Vastinetta rahalle: 9 Tehokkuus paikan päällä: 9 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 10
" Helppo käyttää "
" Nopea "
Vastinetta rahalle: 10 Tehokkuus paikan päällä: 10 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 10
" Kaikki toimi hyvin. "
" Hyvä kokemus, ilmainen upgradaus isompaan autoon. Kun oli ensimmäistä kertaa alla täyssähköauto, olisi toivonut vähän enemmän infoa sen käytöstä ennen matkaan lähtöä. "
Vastinetta rahalle: 9 Tehokkuus paikan päällä: 9 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 10
" Ihan ok, jos ei oteta huomioon nuoren miehen huonoa käytöstä autoa luovutettaessa. "
" Palvelu paikanpäällä, auton luovutus ajoon, oli lähes epäystävällinen. "
Vastinetta rahalle: 8 Tehokkuus paikan päällä: 8 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 9
" _ "
" _ "
Vastinetta rahalle: 10 Tehokkuus paikan päällä: 10 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 10
" Ereinomainen "
" Auto oli 92000 ajettu ja pieniä kolhuja jo paljon. Hyvä tietenkin ettei olisi huomattu mahdollisia pieniä lisäkolhuja. "
Vastinetta rahalle: 10 Tehokkuus paikan päällä: 10 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 8
" Keddy kyltit paremmin esille Kittilän kentälle! "
" Auton takapenkin selkänoja oli yhdessä osassa, ei haitannut meitä (2 henkeä) mutta suksipussien kanssa liikuttaessa tieto on oleellinen, kolmas henkilö ei olisi mahtunut mukaan "
Vastinetta rahalle: 9 Tehokkuus paikan päällä: 9 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 10
" Reipasta verkkoliiketoimintaa "
" Vuokran välittäjän ja vuokranantajan välinen kommunikointi ja ohjeistus asiakkaalle epäselvä ja puutteellinen. "
Vastinetta rahalle: 9 Tehokkuus paikan päällä: 10 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 10
" Luulin saavani suomenkielistä palvelua puhelimitse , sainkin vain englanninkielistä ! "
" Sain auton vielä vaihdettua automaattisesta manuaaliseen ( joka oli kyllä sopimuksessakin, mutta varatessani olikin automaatti) "
Vastinetta rahalle: 8 Tehokkuus paikan päällä: 10 Palautuksen tehokkuus: 9 Auton kunto: 8
" Nopeista "
" Kiitos! Hyvää hinta "
Vastinetta rahalle: 9 Tehokkuus paikan päällä: 9 Palautuksen tehokkuus: 9 Auton kunto: 10
" Palvelu oli erinomainen. Kiitos paljon. Ei ole mitään parannusehdotusta. "
" Rittäin mukava kokemus meille etelän vanhuksille ensimmäisetä auton vuokrauksesta. "
" Kaikki sujui erittäin hyvin. "
" Läpinäkyvä hinnoittelu. Tietää mitä varaukseen kuuluu ja mitä ei. "
" Europcar tiskin täti oli hyvin ystävällinen ja vuokraus sujui nopeasti. Auto oli jätetty valmiiksi käyntiin, eli oli lämpöisenä odottamassa parkkiksella. Hyvää palvelua. "
" Palvelu tiskillä oli miellyttävää ja ripeää "
" Auto oli vertailussa edullisempi kuin kilpailijat. Ja vastasi odotuksia. Käytän Rovaniemen autonvuokrausta 2-3 kertaa vuodessa, ja ensi kerralla otan myös täältä. "
" Saatu auto Lexus IS300 oli parempi kuin varattu Audi A3 :-) "
" Peperityö sujui nopeasti ja vaivattomasti. "
" Auton luovutus ja palautus vuokrauspisteessä Kitttilässä Europcarin pisteessä sujui joutuisasti. Vuokrakäytösä ollut auto oli uusi ja nelivetoautolla oli muutenkin mukava ajella talvisilla Lapin teillä. "
" Voucerissa en saanut mitään muuta maksusta kuin perusmaksun, vaikka otin teiltä erillisen laajimman vakuutuksen tähän autoluokaan. Vakuutus oli laajin ilman omavastuuta ja kattoi myös renkaat, tuulilasin ym. Aikaisemmin on saanut myös vakuutuksesta erillisen voucerin ja miten toimitaan jos vakuutusta tarvitaan. Vuokrauspiteessä auton luovutuksessa ei ollut estää mitään dokumenttia, että olen teiltä vakuutuksen autoon ottanut ja tarjosivat omaa vakuutusta. "
" Erittäin hyvä uudistus tämä vuorokautisen kilometrimäärän 150 km/vrk ajomäärä autolla. Uudistus ehdotus vielä edullisemmallle kilometrimäärille voisi olla esim. 50 km/vrk ja 100 km/vrk. Lisäksi pitäisi huomioida ävapaa kilometrit kuten olette huomioineet. Hinnoittelu tulisi huomioida tämän ajetun kilometrimäärän mukaisesti. En ole vielä nähnyt muilla autovuokraamoillla tätä kilometrirajoitus vaihtoehtoa. Viikon vuokraus tuli noin 50 euroa halvemmaksi. "
" Vakuutukset olivat myös erittäin selkeästi jaoteltu. Kolmannen osapuolen valintana yksi haittapuoli. Paikallinen autovuoraamo veloitti 200 euroa luottokortilla, kun ei ole otettu vakuutusta heitä. Sain kyllä sen takaisin auton palautettua. Toinen asia jäi mietityttämään käyttäessäni nettiä, käyttääkö Autoeurope suojattua sivustoa varausjärjestelmässä ja rekisteröidyttäessä omille sivuille? Tätä en huomannut varatessa autoa. "