Jäsenenä hyödyt erityisistä, jopa 15 % alennuksista. Kirjaudu sisään tai luo tili täällä. Varaa nyt ja säästä!
" Tilaus oli helppoa ja hinta-laatusuhde hyvä! "
" Kaikki sujui joustavasti ja nopeasti! "
Kokemuksen yleismielipide: 10 Tehokkuus paikan päällä: 10 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 10
" Ok "
" Vuokrausehdot olivat epämääräisiä ja lisämaksuja tyrkytettiin liian innokkaasti. "
Kokemuksen yleismielipide: 8 Tehokkuus paikan päällä: 8 Palautuksen tehokkuus: 8 Auton kunto: 10
" Easy to use, no issues. They encouraged us to contact them with any adjustments, but didn't want to handle our slightly late (10 mins after closing time) pick up time regardless - directed us to Alamo instead. "
" Overall fluent and uncomplicated experience. Waited a little for us to arrive 10 mins after closing time, thanks for that! Initial rental was fairly cheap, extra driver and super cover were expensive. "
Kokemuksen yleismielipide: 9 Tehokkuus paikan päällä: 9 Palautuksen tehokkuus: 9 Auton kunto: 9
" Kaikki oli hyvin. "
" Kaikki meni nopeasti,niin nosto kuin palautus.Voin suositella. "
Kokemuksen yleismielipide: 10 Tehokkuus paikan päällä: 10 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 10
" Hieno vuokraamo! "
" EASY TO RENT and take back! "
Kokemuksen yleismielipide: 10 Tehokkuus paikan päällä: 10 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 10
" ok "
" ok "
Kokemuksen yleismielipide: 9 Tehokkuus paikan päällä: 9 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 10
" Oikein hyvä autonvuokraussaitti. Helppo vertailla eri vuokraamoja ja valita näistä - parasta ovat erikoistarjoukset. "
" Alamon kaverit opastivat hienosti, ettei kannata maksaa tankki täyteen maksua, jos ajaa vain lyhyen matkan (300 km). Samoin opastus miten pääsee ajamaan ulos CDG kentältä oli hyvä. "
" Sujuvaa, jatkakaa "
" Renting in Biarritz (Gare) was a very friendly and fluent experience. Thanks to the nice lady who spoke excellent English. In five minutes we had the car, Renault Clio. It was clean and nice to drive. Returning was easy, we just dropped the key from the outdoor (it was Saturday and the office was closed). "
" olisi hyvä jos auton voisi vuokrata nettisivuiltanne jatkossa sisältäen kaikki vakuutukset ilman omavastuuta koska eri vuokraamot veloittavat eri summia. Alamolla vastuun rajoitus maksoi eur 140,- "
" Maksettu automaatista. Kuten usein tarjotaan paljon isompaa autoa tilalle. Pienen saamiseksi oli otettava manuaali joka olisi pitänyt olla paljon halvempi. "
" Kuvittelevat että isompi auto on haluttava - ei ole jos haluaa mahtua eri paikkoihin "
" Olen useamman kerran vuokrannut AutoEurope kautta, tähän saakka ei valittamista. Autot tms vastanneet odotuksia. "
" Autoa palauttaessa takapuskurista löytyi pieni naarmu. En ollut havainnut sitä vuokratessa,ja tiedän että en itse osunut mihinkään. Tästä hyvästä siunaantui yli eur 600,- lasku minulle. Sis m 100,- hallintokuluja. En ikinä vuokraa autoa Enterpriselta enää!! Seuraavan kerran muistan valokuvata koko auton ennen käyttöönottoa! "
" Vuokraus Autoeuropen kautta onnistui vaivattomasti ja hyvin. Vaihtoehdot ovat selvästi näkyvillä ja selvisi myös mitä vuoraukseen kuuluu ja mitä ei kuulu. "
" Autoa noudettaessa se tarkastettiin huolellisesti ja erityisesti palautuksen yhteydessä auto tarkastettiin perusteellisesti. Palautuksen yhteydessä sain vain pelkän vakuusmaksukuitin, ilmoitettiin että kaikki on kunnossa ja vakuus palautetaan. Kotiin päästyäni sähköpostissa oli ilmoitus että autossa oli naarmu ja vuokraamo veloittaa 850 euroa. Sähköpostilla lähetettiin epämääräinen valokuva autosta, jonka kyljessä oli pitkä iso naarmu. Epäilen että on kuvattu jotain toista autoa. Autossa ei ollut palautettaessa naarmua, sen tarkasti kolme henkilöä. Mielestäni kyseessä on asiakkaan huijaus, petosrikos RL36, löytyy myös Ranskan laista. En suostu maksamaan vuokraamolle. Enterprisen ja Alamon palveluita en suosittele käytettäväksi. "
" Samantyyppinen auto oli Kia Sportage. Hinta oli kuitenkin eri, koska olimme valinneet 900e omavastuun ja Kian omavastuu olikin 1200e. Tuosta muutoksesta en pitänyt. "
" Autoa palauttaessa piti auttaa vastaanottajaa ymmärtämään, että alussa olleet naarmut olivat niin pieniä, että niitä ei merkitty papereihin. (Kolme pientä eri aikoina syntynyttä lähekkäin ollutta naarmua.) "
" Ikävä kyllä meillä oli huono kokemus autonvuokrauksen kanssa. Kun noudimme auton huomioimme auton takakyljessä olevia pieniä lommoja. Luovuttaja sanoi että ne ovat niin pieniä ettei niitä huomioida joten ei merkitse niitä. Harvoin autoa vuokranneena oletimme että siinä ei ollut mitään outoa mutta palauttaessamme auton, toinen virkailija olikin sitä mieltä että kolhut olivat meidän aiheuttamia. Kerroimme heille mitä hänen kollegansa oli todennut meille muutama päivä aikaisemmin mutta tämä ei auttanut vaan meille ilmoitettiin että joudumme maksamaan ?1200:n omavastuun. Jälkeenpäin otettuani selvää olen ymmärtänyt että tämä on joillakin autovuokrayrityksillä tapa tehdä lisää rahaa. Tunnemme tulleemme huijatuiksi. Ei toki teidän syy. "
" Ikävä kyllä meillä oli huono kokemus autonvuokrauksen kanssa. Kun noudimme auton huomioimme auton takakyljessä olevia pieniä lommoja. Luovuttaja sanoi että ne ovat niin pieniä ettei niitä huomioida joten ei merkitse niitä. Harvoin autoa vuokranneena oletimme että siinä ei ollut mitään outoa mutta palauttaessamme auton, toinen virkailija olikin sitä mieltä että kolhut olivat meidän aiheuttamia. Kerroimme heille mitä hänen kollegansa oli todennut meille muutama päivä aikaisemmin mutta tämä ei auttanut vaan meille ilmoitettiin että joudumme maksamaan ?1200:n omavastuun. Jälkeenpäin otettuani selvää olen ymmärtänyt että tämä on joillakin autovuokrayrityksillä tapa tehdä lisää rahaa. Tunnemme olomme huijatuiksi. "
" Vuokraus suunnitelmien mukaan, ei ongelmia "
" Vuokraus suunnitelmien mukaan, ei ongelmia "
" Hyvät nettisivut ja vertailut hinnoissa. Nopeasti vahvistettu ylimääräiset maat joihin halusimme mennä. "
" Auton nouto lentokentältä sujui nopeasti ja saimme valita kolmesta eri automerkistä mieleisen. Auton luovutus sujui nopeasti ja saimme hyvää palvelua molemmissa palvelutilanteissa. Kyseltiin myös kehitystarpeita palveluun ja kokemuksiamme. "
" Netissä auton vuokraaminen olitodella vaikeaa ja kun varsinaisen kuljettajan MasterCard ei mennyt läpi (vaikka siinä ei ollut mitään vikaa) vaihdoin oman luottokorttini. Sekään ei mennyt läpi kun ei voinut olla eri kuljettaja ja luottokortti. Itselläni ei ollu tarkoitus ajaa ollenkaan mutta jouduin laittamaan oman nimeni kuljettajaksi että sain oman korttiin hyväksyttyä. Ajattelin, että kentällä muutamme ensimmäiseksi kuljettajaksi henkilön jonka luottokortti ei mennyt läpi, mutta se ei onnistunut. Edellisellä kerralla teimme varauksen puhelimitse, siihen meni noin puoli tuntia! Molempien Mastercardit toimivat kaikissa muissa paikoissa ja netissä! "
" Ei voinut vaihtaa ensimmäistä kuljettajaa, sanoivat että vain Autoeurope voi sen tehdä. "
" Luottokortilla tehtävän vakuutuksen omavastuun suuruus (850 ) tuli yllätyksenä. Luottokortilla ei ollut riittävästi katetta. Tilanne ratkesi ottamalla lisävakuutus, jossa omavastuu oli 1 euro. Tätä ei virkailija kuitenkaan osannut itse ehdottaa, vaan se piti huomata itse. "
" Alamo voisi olla paremmin esillä. Nyt se piti "löytää" enterprisen osastolta. Varattu auto oli 2-ovinen Opel Corsa ja saimme 4-ovisen Ford Fiestan. Omasta mielestämme paremman auton samaan hintaan. "
" Excellent service, I never got so warm wellcome than with this car rental. Well done! There comments are for Alamo rental Office at Nizza airport. "
" See my earlier comments. "
" Varaukset pitäisi näkyä listana omalla sivulla, siis samalla tavoin kuin Booking.com'n sivustolla hotellivaraukset. Rajauksia pitäisi olla enemmän, esim. sen mukaan sijaitseeko autovuokraamo lentoasemalla vai shuttle yhteyden päässä. Lisäpalveluna voisi olla Uppgrade -ominaisuus, jossa kyseinen vuokraamo tarjoaa uppgradea houkuttelevaan hintaan hieman ennen lähtöä. "