Venetsia, on ainutlaatuinen kaupunki maailmassa, jonka ominaispiirre ovat sen yli 100 saarta Adrianmeren laguunissa. Täällä ei ole teitä vaan kanavia, joista tunnetuin on Grand Canal, jota pitkin sinun tulee ajella gondolilla. Kaupungin sydämessä sijaitsee Piazza San Marco, josta löytyy suuri basilika ja kellotorni. Monet Auto Europen asiakkaat ovat jo vuokranneet auton Venetsiasta lomalle tai työmatkalle. Lue viimeisimmät autonvuokrauksen asiakasarvostelut Venetsiasta ja tutustu mielipiteisiin!
Varaamalla Auto Europen kautta sinulla on mahdollisuus valita eri noutokohteesta, mukaan lukien Marco Polon lentokenttä, Santa Lucian rautatieasema ja lähellä olevalta Mestren juna-asemalta tarpeen mukaan. Valitsemalla Auto Europen voit aina luottaa laajaan autovalikoimaan ajoneuvoja markkinoiden edullisemmalla hinnalla. Yhteistyön ansiosta tärkeimpien paikallisten ja kansainvälisten vuokraamojen kanssa pystymme tarjoamaan sinulle parhaat mahdolliset tarjoukset.
" Hyvä ja vaivaton "
" Auto oli hyvä ja hintalaatusuhde mahtava. Jouduimme kuitenkin odottamaan auton saamista yli kolme tuntia, koska auto ei ollut valmiina vaikka olimme ilmoittaneet ajan. "
Vastinetta rahalle: 10 Tehokkuus paikan päällä: 4 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 10
" Täysarvovakuutukset aina epäselviä. "
" Täysarvovakuutukset kallita. Täysin uusi auto oli rikki jo vastaanotettaessa. "
Vastinetta rahalle: 7 Tehokkuus paikan päällä: 9 Palautuksen tehokkuus: 9 Auton kunto: 7
" Excellent, after upgrading car we got quick response from Auto Europe that insure is still valid even after upgrade . "
" All went well, took some time to find Locauto desk at Marco Polo Airport, but after that no problems. We managed easily to upgrade bigger car as 4th person joined at last minute. Smooth check in and out, but we managed to go trip without any dents with car. Only small issue was Marco Polo Airport rental location. Top floor on parking house was very tight and not optimal to start your trip. "
Vastinetta rahalle: 10 Tehokkuus paikan päällä: 9 Palautuksen tehokkuus: 9 Auton kunto: 10
" Kokonaisuus toimi hyvin, tulen käyttämään toistenkin "
" Auton vastaanotto sujui hyvin, virkailija oli tehokas ja ystävällinen "
Vastinetta rahalle: 9 Tehokkuus paikan päällä: 10 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 10
" Suositteleen mielellä "
" Kaikki toiminut hyviin "
Vastinetta rahalle: 10 Tehokkuus paikan päällä: 10 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 10
" Helppoa autonvuokrausta "
" Kaikki sujui täydellisesti "
Vastinetta rahalle: 9 Tehokkuus paikan päällä: 9 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 10
" Hyvin toimii. "
" Kaikki toimi vaivattomasti. "
Vastinetta rahalle: 10 Tehokkuus paikan päällä: 10 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 10
" ok! "
" Toksinen autovuokraamo, käy 7 kuukauden jälkeen luottokortilla nostamassa 48 eur, ilman selitystä tai viestiä. Älä käytä, jos et halua samaa. "
Vastinetta rahalle: 1 Tehokkuus paikan päällä: 5 Palautuksen tehokkuus: 5 Auton kunto: 5
" Toimii hyvin mutta vakuutusasiat voisivat olla selkeämmin esillä, ettei aiemmin kuvaamaani epätietoisuutta pääse syntymään. "
" Autoa hakiessa oli ennenkin Italiasta tuttu vainoharhaisuutta ruokkiva tilanne. Asiakkaan annetaan ymmärtää, ettei autossa ole mitään vakuutuksia ja korostetaan moneen kertaan kuinka on itse henkilökohtaisesti vastuussa, jos jotain sattuu. Tämä siis vuokraustilanteessa, jossa autolle on AutoEuropen sivujen kautta hankitut kattavat vakuutukset (superkaskoa lukuun ottamatta). Tämä on törkeää ja tällaista asiakkaan harhauttamista tapahtuu nimenomaan Italiassa. Kun näytän AuroEuropen paperia, josta vakuutukset käy ilmi, ne noteerataan tyhjänpäiväisinä. Loppujen lopuksi ei tiedä, onko auto vakuutettu ja kenen toimesta? "
Vastinetta rahalle: 8 Tehokkuus paikan päällä: 10 Palautuksen tehokkuus: 8 Auton kunto: 8
" Smooth reservation process and everything was clear at the local rental place (Target Rent) "
" Everything was as agreed. Transportation from the Venice airport was well organized. The car surprised positively as it was so new. "
Vastinetta rahalle: 10 Tehokkuus paikan päällä: 8 Palautuksen tehokkuus: 9 Auton kunto: 10
" Hyvä paikka löytää edullinen auto "
" Kaikki toimi mutkattomasti ja nopeasti autoa hakiessa. Palauttaessa toimisto aukesi vasta 8:00, ja itsellä aamulento. Auto piti palauttaa palautusruutuun ja avaimet laatikkoon. Tällöin jää aina epävarmuus, mutta tällä kertaa ei ollut huolta. Tosin sen tiesi vasta kun sai palautus-emailin "
Vastinetta rahalle: 10 Tehokkuus paikan päällä: 10 Palautuksen tehokkuus: 9 Auton kunto: 10
" Positiivinen kokemus "
" Kaikki toimi hyvin ja auto oli parempi kuin alustavasti odotimme "
Vastinetta rahalle: 10 Tehokkuus paikan päällä: 10 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 10
" Working a very well. "
" Try to cheat you. Didn't have even a close to similar size car we rented. First didn't gave any alternative. In the end gave the car what was a super dirty and wasn't check for damages. We need to was the car and there was se damages behind the dirt. Demand us to pay damages from older rental. "
Vastinetta rahalle: 5 Tehokkuus paikan päällä: 5 Palautuksen tehokkuus: 1 Auton kunto: 1
" Vertailu selkeää ja varaus onnistui kätevästi. Paikan päällä lisäturvat ym. vähän epäselviä. Voisi tuoda selkeämmin ilmi, että vahingon sattuessa joutuu maksamaan vuokrayhtiön omavastuun ja sitä pitää myöhemmin hakea takaisin Autoeuropelta. "
" Katevarauksesta pidätettiin 70 euron ylimääräinen maksu, jonka muodostuminen jäi epäselväksi. Mitään vahinkoa tai sellaista ei tapahtunut. "
Vastinetta rahalle: 7 Tehokkuus paikan päällä: 8 Palautuksen tehokkuus: 8 Auton kunto: 10
" Kaikki sujui hyvin. Paitsi auton palautus. "
" Kaikki muu meni hienosti mutta autoa palauttaessa olin yhteydessä tekstiviestillä ja yritin soittaa( numero ei käytössä) jotta saisin tietoa mihin auto palautetaan. Oli todella vaikea löytää palautus paikka. "
Vastinetta rahalle: 9 Tehokkuus paikan päällä: 9 Palautuksen tehokkuus: 6 Auton kunto: 10
" Kaikki toimi. Sain auton kilpailukykyiseen hintaan. "
" Auto ei ollut puhdas luovuttaessa. Vuokrauksen aikana auto seisoi kukkivan puun alla josta siihen tippui ilmeisesti jotain tahmeaa. Ilmeisesti tämän takia sen pesu meidän jälkeen oli hieman vaativampi kuin yleensä. Vuokraaja laskutti pesusta 25€. Ei paha hinta, mutta ei lähtökohtakaan ollut se mitä olisi pitänyt olla. "
Vastinetta rahalle: 8 Tehokkuus paikan päällä: 8 Palautuksen tehokkuus: 8 Auton kunto: 7
" A "
" A "
Vastinetta rahalle: 3 Tehokkuus paikan päällä: 3 Palautuksen tehokkuus: 9 Auton kunto: 3
" Vuokraamon 2 tunnin rajoitus tulisi näkyä selvemmin sopimuksessa. "
" Saavuimme vuokraamolle 4 tuntia myöhässä, kun emme olleet huomanneet 2 tunnin rajoitusta sopimusehdoissa. Automme oli annettu pois eikä vuokraamo ollut lainkaan kiinnostunut etsimään meille toista autoa eli jäimme täysin vaille vuokra-autoa vaikka olimme maksaneet kaiken etukäteen. Kaiken lisäksi vuokraamon palveluhalukkuus oli muutenkin todella huonoa ja tylyä. Paskan maku jäi tuosta. Onneksi naapurissa oli toinen vuokraamo joka oli kiinnostunut vuokraamaan meille auton. "
Vastinetta rahalle: 1 Tehokkuus paikan päällä: 1 Palautuksen tehokkuus: 1 Auton kunto: 1
" ? "
" Auton kunto oli huonohko. Toki kaikki kuitenkin toimi. Autosta puuttui pysäköinnin aloitus "kellotaulu", mikä vaikeutti pysäjöintiä. "
Vastinetta rahalle: 8 Tehokkuus paikan päällä: 9 Palautuksen tehokkuus: 8 Auton kunto: 6
" ei kommenttia "
" Auton luovutuksessa henkilökunta ei puhunut englantia. Todella vaikeata oli selvittää, että onko auton kaikki naarmut ja lommot (n. 30 kpl) kirjattuna ennestään jonnekin... Samantyyppinen ongelma auton luovutuksessa. "
Vastinetta rahalle: 7 Tehokkuus paikan päällä: 7 Palautuksen tehokkuus: 7 Auton kunto: 6
" Onnistunut kokemus. "
" Kaikki sujui mutkattomasti ja nopeasti ilman mitään. "
Vastinetta rahalle: 10 Tehokkuus paikan päällä: 10 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 10
" Auto Europe auttoi tilanteessa, mutta pettynyt että pidätte listoillanne kyseistä toimijaa. Kun lukee heidän saamaansa asiakaspalautetta, käy ilmi että en ole todellakaan ainoa, jolla on ongelmia. Valehtelu ja asiakkaiden huijaainen ei pitäisi olla hyväksyttävää. "
" Olen vuokrannut autoja hyvin paljon, viimeksi Auto Europen kautta kuukausi sitten. Eli en asioinut ensimmäistä kertaa vuokraamojen kanssa. Kokemus noleggiaren kanssa oli sellainen, että olisi kokematon ollut täysin pulassa. Ensinnäkin itse vuokratilanne on käsittämätön, vuokraamo suoraan valehteli useassa asiassa, ei suostunut merkitsemään kolhuja, vajaan tankin osalta väitti, että autossa on tekninen virhe jne. Todellisuudessa tankki meni normaalisti täyteen jne. Osa vuokraamon autoista oli kuin kolarin jälkeen ja silti niitä annettiin ihmisille. Todelliset ongelmat alkoivat, kun autosta oli mennyt rengas puhki eikä sillä voinut ajaa. Jouduin soittamaan ja selvittämään asiaa yli 15 puhelun verran ja soittamaan kahdesti myös Auto Europelle, jotta asia saatiin hoidettua. Ennen oikeiden ohjeiden saamista kuusi ihmistä antoi minulle väärät ohjeet. Lisäksi he eivät vastanneet ja useampaan kertaan löivät luurin korvaan, kun kuulivat puhujan olevan englanniksi. Jos en olisi soittanut teille, odottaisin todennäköisesti edelleen autoa. Minulle aiheutui MERKITTÄVIÄ lisäkustannuksia sekä menetin kaksi lomapäivää asian hoitamisen takia. "
Vastinetta rahalle: 1 Tehokkuus paikan päällä: 1 Palautuksen tehokkuus: 4 Auton kunto: 6
" Kaikki meni oikein hyvin ja auto oli sellainen, jollainen tilattiin, ehkä vielä parempi. "
" Kaikki meni oikein hyvin ja auto oli sellainen, jollainen tilattiin, ehkä vielä parempi. "
Vastinetta rahalle: 10 Tehokkuus paikan päällä: 10 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 10
" Vuokraaminen helppoa ja vaivatonta. Hinta oli tällä kertaa pöyristyttävän korkea (verrattuna aiempiin vuokrauksiin). "
" Autonhaku ja -palautus sujuivat melko sujuvasti. "
Vastinetta rahalle: 1 Tehokkuus paikan päällä: 7 Palautuksen tehokkuus: 9 Auton kunto: 9
" Muuta vikaa ei ollut kuin hinta "
" Kaikki toimi viimeisen päälle niin luovutuksessa kuin palautuksessakin. "
Vastinetta rahalle: 10 Tehokkuus paikan päällä: 10 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 9
" Lue palaute budgetiin "
" Kallis, tuli italiankielinen e-mail, jossa viivan alle jäi parisataa euroa, jäi epäselcäksi onko palautusta vai lisämaksettavaa, kun väkisin möivät lisävakuutuksia....tankki täytettiin kentällä, eli sitä se ei ole, ...jos lähettävät viestejä suomeen italiaksi, voinen vastata suomeksi....eli tämä välityspalvelu ei toimi ongelmittä, päinvastoin välikäsi sekoittaa vakuutuspakan ja loppusumma ei ole tiedossa ja ymmärrettävissä......ehkä saan viestin käännettynä italiasta suomeksi toimestanne??? "
Vastinetta rahalle: 7 Tehokkuus paikan päällä: 8 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 10
" Nooeaa ja helppoa "
" Nopea auton hakeminen ja palautus lähi parkkihalliin. Ohjeistus miten toimia oli selkeä. "
Vastinetta rahalle: 9 Tehokkuus paikan päällä: 9 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 9
" OK "
" Pitkä jonotusaika autoa noudettaessa, vain yksi virkailija 10 asiakasta kohden. Virkailija kuitenkin ystävällinen. Varaamaamme autoa ei tietenkään ollut saatavilla, ja meille tarjottiin selvästi pienempää autoa tilalle, joka kuulemma oli samaa luokkaa. Ei ollut, joten jouduimme maksamaan lisää, että saimme sopivan auton. Tämä ei ollut ensimmäinen kerta, kun tällaista tapahtuu: netissä vuokratessa tarjotaan parempaa autoa kuin sitten paikanpäällä on saatavilla. "
Vastinetta rahalle: 9 Tehokkuus paikan päällä: 8 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 10
" Käyttänyt Auto Europea jo toistakymmentä vuotta. Homma on aina toiminut hyvin. "
" Kaikki sujui ongelmitta ja kerrankin vuokraajatiedot löytyivät valmiiksi, ettei tarvinnut täyttää uudestaan. "
Vastinetta rahalle: 10 Tehokkuus paikan päällä: 10 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 8
" Reliable car renting "
" Fast and efficient car rental "
Vastinetta rahalle: 9 Tehokkuus paikan päällä: 9 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 10
" - "
" -- "
Vastinetta rahalle: 10 Tehokkuus paikan päällä: 9 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 10
" - "
" Auton nouto kesti melkein tunnin koska henkilökunta toimi hitaasti ja välillä vain kaksi tiskin kuudesta henkilöstä palveli asiakkaita. Jotkut myös kiilasivat jonon ohi ilman numeroa "
Vastinetta rahalle: 7 Tehokkuus paikan päällä: 3 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 10
" Helppo ja luotettava varaus. Super Cover -vakuutusturva hieman mietityttää, kun joka kerta kohteessa väitetään, ettei se riitä ... ja yritetään myydä lisävakuutusta? Tämä toki on mainittu myös etukäteen varausteksteissä. Onneksi toistaiseksi asiaa ei ole tarvinnut testata. "
" Nopea palvelu sekä noudettaessa että palautettaessa. Auton kunnon kontrolli jäi tosin täysin AVIS:ille, joten omat kuvat autosta ovat tärkeitä. "
Vastinetta rahalle: 9 Tehokkuus paikan päällä: 9 Palautuksen tehokkuus: 9 Auton kunto: 9
" Varausvaiheessa pyydettiin rastittamaan tarviiko gps, tai turvaistuimia. Hinnoista ei puhuttu mitään. Hinta liki tuplaantui kolmesta lasten istuimesta. Yritin soittaa numeroon mikä varausvahvistukseen oli laitettu niin meni keskukseen ja pyydettiin valitsemaan mitä asia koskee minkä jälkeen linja suljettiin. Onneksi ei ollut miljoonista kyse mutta hiukan epäluotettavalta vaikuttaa. Taidan ensikerralla kääntyä kilpailevan yrityksen puoleen. "
" Hiukan hidasta palvelua mutta muuten kaikki sujui oikein mainiosti "
Vastinetta rahalle: 8 Tehokkuus paikan päällä: 6 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 9
" Ok "
" Renkaat voisi olla paremmat. Onneksi ei satanut. "
Vastinetta rahalle: 10 Tehokkuus paikan päällä: 10 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 9
" Palvelu oli luvatun mukainen. "
" Palvelu oli luvatun mukainen. "
Vastinetta rahalle: 9 Tehokkuus paikan päällä: 9 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 10
" Toimii hyvin ja kehittyy. Olen käyttänyt ehkä n. 20 kertaa. "
" Auton noudossa jonoa n. 10 noutajaa, mutta tilanne oli sama useimmilla muillakin vuokraamoilla. Auto oli 1600 km ajettu VW Arteon, eli käytännössä uusi. "
Vastinetta rahalle: 9 Tehokkuus paikan päällä: 8 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 10
" Vakuutusasiat voisivat olla papereissa merkattu niin, ettei niistä tarvitsisi enää käydä keskustelua autonvuokraajan kanssa. Silloin tällöin käy niin, että vuokraamo väittää ettei autossa ole vakuutuksia.... "
" Autoa noudettaessa henkilö kertoi, että autossa ei ole vakuutuksia. Lisävakuutuksia yritettiin myydä, ja niistä laskuttaa. Auton tankki oli puoliksi tankattu. Havaitsin tankin vajauden kun olimme lähteneet ajamaan. Noudettaessa sanottiin, että tankin vajaus oli kerrottu sopimuksessa. Palautin auton täyden tankin kanssa. Vahingosta yritettiin ensin veloittaa 1080 EUR. Mutta kun perustelin, että vahinko ei voi olla niin suuri, summaa korjattiin, ja lopuksi maksoin vahingosta n. 380 EUR. "
Vastinetta rahalle: 8 Tehokkuus paikan päällä: 7 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 10
" I use it most of the time. "
" Gas tank was not filled up in the beginning as it should have but was about 10 liters short. I needed to pay that as I noticed it after leaving and didn't have time to go back. When returning the car mentioned this to the officer but he didn't do anything about it. Didn't even appologise. Car had been in some sort of accident before us and had a large dent under the door and also the door had taken hit, so it didn't look very nice. Worked well anyhow. "
Vastinetta rahalle: 1 Tehokkuus paikan päällä: 7 Palautuksen tehokkuus: 7 Auton kunto: 2
" Olen käyttänyt Auto Europea jo useita vuosia ja kymmeniä kertoja - kokemukseni ovat pelkästään positiivisia "
" Automme oli lähes uusi (vain 7 tkm ajettu) - ilmastointi tuli todellakin tarpeeseen "
Vastinetta rahalle: 9 Tehokkuus paikan päällä: 8 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 10
" Kuljettaja unohti ajokortin ja olisimme halunneet vaihtaa kuljettajaa. Ei onnistunut. Tarjolla olisi ollut joko Alamon kautta jo kertaalleen maksettu auto n. tuplahinnalla ja Autoeuropen kautta vain 150% lisämaksulla. Otin sitten viereisestä vuokraamosta auton jonka sain halvemmalla ilman ongelmia kuin Autoeuropesta ennakkovaraajana. Harmi vain että tuli alun perin tartuttua autoeuropen täkyyn. "
" Alamosta en osaa sanoa - yhteistyö Autoeuropen kanssa on täysin pois eikä asiakas minkäänlaista palvelua liittyen ongelmiin vuokrauksessa. "
Vastinetta rahalle: 1 Tehokkuus paikan päällä: 3 Palautuksen tehokkuus: 5 Auton kunto: 5
" ihan OK "
" Asiat hoituivat hyvin "
Vastinetta rahalle: 9 Tehokkuus paikan päällä: 9 Palautuksen tehokkuus: 9 Auton kunto: 10
" Goodjob! "
" Good job "
Vastinetta rahalle: 9 Tehokkuus paikan päällä: 9 Palautuksen tehokkuus: 8 Auton kunto: 10
" Massimo was great in returning the car and the guy from Milan (don't remember his name) as well! "
" Massimo was great in returning the car and the guy from Milan (don't remember his name) as well! "
Vastinetta rahalle: 9 Tehokkuus paikan päällä: 10 Palautuksen tehokkuus: 10 Auton kunto: 10
" Muuten kaikki toimi hyvin mutta auton noudon yhteydessä tehty katevaraus luottokortilta ei ole vieläkään vapautunut vaikka auton palautuksesta on aikaa melkein kaksi viikkoa... "
" Muuten kaikki toimi hyvin mutta auton noudon yhteydessä tehty katevaraus luottokortilta ei ole vieläkään vapautunut vaikka auton palautuksesta on aikaa melkein kaksi viikkoa... "
Vastinetta rahalle: 8 Tehokkuus paikan päällä: 6 Palautuksen tehokkuus: 8 Auton kunto: 10
" Homma on toiminut aina hyvin "
" Ainoa negatiivinen asia oli, että en saanut toimipisteestä ketään puhelimitse kiinni, jolla olisin varmistanut auton haun toimistoajan ulkopuolella koneen ollessa myöhässä. "
Vastinetta rahalle: 9 Tehokkuus paikan päällä: 10 Palautuksen tehokkuus: 9 Auton kunto: 10
" Selitykset mitä lyhennykset paketissa tarkoittavat ei löydy helposti. Ja lisä vakuutukset AutoEuropesta ei myöskään näy selvästi. Tilatut tuotteet tulisi olla helpommin nähtävissä, sekä ne jotka ovat autovuokraamolta että ne jotka ovat AutoEuropelta. 9? autovuokraamo veloitti lisää ilman että selitettin mitä se on. Emme ottaneet mitään lisäpalveluita. "
" Asiakas palvelu oli todella hidasta. Odotimme 1,5 tuntia saadaksemme automme. Ja silloin oli vaan 4 asiakasta ennen meitä. Palvelutiskillä oli vaan yksi asiakaspalvelija. Hän juoksi aina välillä pois ja haki tai etsi auton avaimia muualta, luultavasti Avikselta. Heillä oli pulaa autoista. Huonosti hoidettu autojen määrä. Kun tuli meidän vuoro ei saatu auto heti vaan asiakaspalvelija piti tarkistaa mitä autoluokkia meidän takana olevilla oli tilattu. Kaikki näytti paperit ja sitten arvottiin autot. Me saatiin kuitenkin oikea auto mutta käytäntö oli todella outo. Palautus meni melko hyvin, ainoa ongelma että paikoitus tilaa ei ollut muhin jättää. Jätimme sivulle pääväylästä muitten autojen eteen. Tarkastaja ei löytänyt mitään vikaa. "
" Ainoa ongelma auton vuokrauksessa oli ohjeistus auton saamiseksi. Varauspaperin lopussa oli mainittu että lentokentältä on kuljetus 5km päähän Fireflyn toimistolle. Soitettuamme viestissä olevaan numeroon selvisi että auton saa suoraan lentokentältä. "
" Web-käyttöliittymää voisi vielä parantaa. "
" Kaikki muu meni hyvin paitsi että jonotusaika auton saamiseksi oli kohtuuttoman pitkä (n. 45 minuuttia siihen että pääsi tiskille). "
" Auto ei ollut se mistä oli kuvat netissä, Venetsian lentokentän huoltoasema oli (yllätys yllätys) suljettu, josta piti tankata tankki täyteen. Siitä tuli 40? lasku, vaikka polttoainetta puuttui yhden pykälän verran täydestä. "
" Auto ei ollut se mistä oli kuvat netissä, Venetsian lentokentän huoltoasema oli (yllätys yllätys) suljettu, josta piti tankata tankki täyteen. Siitä tuli 40? lasku, vaikka polttoainetta puuttui yhden pykälän verran täydestä. "
" Auto oli juuri sellainen kuin olin tilannut "
" Toiminta oli ripeää mennen tullen "
" Mahtava reissu. Auto toimi huvin. Ainoa asia, Veneziassa Vuokraamoossa meille yritettiin myydä lisä vakuutusta, 300? viikko. Ei otettu, eikä tarvittu. Tiedettiin tämä etukäteen ja oltiin tiukkoja. Ollaan vuokrattu autoja Italiasta 30 vuoden ajan . Meiltä se käy. Kiitos "
" Samat kuin yllä. "
" Tutto bene.:) "
" Palvelu toimii oikein hyvin, helppoa kilpailuttaa autojen vuokrat myös vakuutuksilla. "
" Kaikki meni ihan hyvin, auto oli silloin valmis kuin pitikin. Välillä vaan palvelun taso on kyllä niin töykeää, että tuntuu kuin anteeksi pitäisi pyydellä. Auto itsessään toimi kuten pitikin, ei mitään valitettavaa. Sinällään kyllä suosittelen heidän palvelujaan. Autot toimivat hyvin ja ovat siistejä. "
" Kuinka on mahdollista, että auto annetaan vuokrata liikkeestä, jonka sulkemisaika on sama kuin merkitsemäni noutoaika. Ei ole mitään järkeä antaa vuokrausta, koska lennon ollessa myöhässä jouduimme maksamaan yli 40,- sulkemisajan jälkeen tehdystä vuokrauksesta. Olin laittanut 11.9.2015 sähköpostikyselyn asiasta voucherin printattuani ja sulkemisajan huomattuani, sähköpostivastauksessakaan ei sanottu mitään lisäkustannustannuksista, joita myöhästyminen aiheuttaisi. Venetsian kentällä on vuokraamoita, jotka ovat suoraan auki klo 24:een, reilua olisi ollut tarjota autoa sellaisesta. Nyt jäi huijauksen maku erittäin pahasti. En tiedä, oliko jossain merkitty pienellä tästä, jos olisin huomannut, olisin peruuttanut varauksen ja tehnyt toisen "
" Ei saa antaa mahdollisuutta auton noutoon samaan aikaan, kun tiski sulkeutuu, tyhmä turisti ei voinut tietää, että lisäkustannuksia tulee sulkemisajan jälkeen. En olisi ikinä ottanut Locautolta autoa, jos olisin tuon tiennyt. Auto on palautettu maanantaina 14.9.2015, eikä 1100,- varausmaksua ainakaan puolen päivän aikaan ollut vielä vapautunut luottokortilta. "
" Parempi ohje auton noudosta. "
" Selkeä ohje asiakkaan noudosta kentältä firmaan. "
" Hyvää ja selkeää palvelua. "
" Olin lukenut huonoja palautteita Maggioresta etukäteen. Kävelin pelonsekaisin tuntein vuokrauspisteeseen. Yllätys oli melkoinen. Vuokrauspisteessä ei jonoja. Auton nouto ja palutus erittäin sujuvaa. Henkilökunta ystävällistä. Melkein uusi luokan (kuvauksen) mukainen auto. Kaikki auton virheet oli hienosti kirjattu vuokrauslomakkeeseen. Aion jatkossakin käyttää Maggiorea. "
" We are 5 adults traveling, and last year we rented from Locauto a VW Touran in Rome, which was just perfect car for us (five adults), enough space in the back seat as well for 3 persons. This time we were given in Venice instead of VW Touran a Skoda Octavia, were the backseat was much less uncomfortable for 3 adults ! I do not see Skoda Octavia as a minivan, like the VW Touran. "
" We rented last year from Locauto a VW Touran in Rome which was an excellent choice for 5 adults traveling. The Skoda Octavia (what we got this time) is much smaller inside, especially the backseat for 3 adults ! When we returned the car, there were no staff working and checking the car (Saturday just before 19:00) ? "